Péče o plenky - GroVia

Před prvním použitím 

Než je začnete používat, doporučujeme AIO plenky, savá jádra, vkládací plenky a prefoldy vyprat na 60° a usušit alespoň třikrát, v ideálním případě pětkrát. Maximální savosti dosáhnou zhruba po desátém vyprání.Zároveň se při praní odstraní všechny minerální oleje, které v látkách zůstaly po zpracování.   

Skladování špinavých plenek

Doporučujeme skladovat plenky a savá jádra na sucho – pokud přesto dáváte přednost skladování na mokro, nepřidávejte do vody, ve které plenky namáčíte, žádný prací prostředek. Dlouhodobé působení pracích prostředků plenkám nesvědčí!

U nás je nejčastější variantou skladování kyblík s víkem, ale napadlo Vás někdy, že plenky se dají skladovat také v pytli na pleny? GroVia má pro tyto účely v nabídce velký pytel na plenky, který pohodlně pojme až 36 plen! Před praním pak není nutné plenky jednotlivě přendávat do pračky, stačí povolit zatahovací šňůrku a pytel i s plenkami vložit do pračky. Pleny během praní samy vycestují ven J

Praní plenek

Plenky, savá jádra a svrchní kalhotky můžete prát společně, maximálně na 60° (svrchňáčky běžně stačí prát na 40°, pokud jsou pouze navlhlé). Plenky a savá jádra je možné sušit v sušičce při nízkých teplotách, sušení svrchních kalhotek v sušičce nedoporučujeme. Schnou velmi dobře i mimo sušičku, suché budou zhruba za 3 hodiny. Pokud používáte svrchní kalhotky se zapínáním na suchý zip, vždy se před praním ujistěte, že jsou suché zipy zapnuté na protizip a skryté pod poutky! Svrchní kalhotky není nutné prát po každém použití - savá jádra GroVia mají vlastní nepromokavou vrstvu, takže se s velkou pravděpodobností nezašpiní. 

Jaké prostředky na praní používat

Při praní plenek nepoužívejte bělidla, optické rozjasňovače, ocet a aviváž! Doporučujeme používat některý ze šetrných pracích prostředků, vyvinutých speciálně pro praní plenek, pokud přesto raději používáte běžné prací prostředky, doporučujeme přidat jedno máchání navíc, aby se z plenek odstranily opravdu všechny zbytky pracího prášku.  

Jak zabránit protékání?

  1. AIO plenky, savá jádra a vkládací plenky musí být vyprány na 60° nejméně 3x, v ideálním případě 5x. Maximální savosti dosáhnou zhruba po desátém vyprání.
  2. Pro delší spánek, na noc a pro větší děti i na běžné denní používání doporučujeme používat některou z vkládací plenek GroVia, u plenky GroVia AIO OS připněte extra vkládací plenku.
  3. Vyhněte se používání mastiček a balzámů na bázi ropy – mají tendenci zanášet vlákna a plenky potom hůře sají. 

 

Jak na skvrny na plenkách?

I přes nejlepší péči občas na plenkách zůstávají skvrny. Pro běžné používání doporučujeme žlučové mýdlo, které běžně zakoupíte v drogériích nebo v obchodech, které prodávají látkové plenky. 

 Pokud jsou plenky i přes to flekaté, vyzkoušejte nejšetrnější a 100% přírodní prostředek – sluníčko. Plenky vyperte a mokré vystavte slunečnímu svitu, stačí 2-3 hodiny. V zimním období můžete plenky tímto způsobem „bělit“ za oknem.