Tipy a triky - GroVia

Začít používat látkové plenky není úplně jednoduché. Abychom Vám to trochu usnadnili, máme pro Vás několik tipů, jak na to: 

  • nenakupujte celou plenkovou výbavu naráz - i když můžete být nadšení z některých plenek, děťátku vyhovovat nemusí. Každá plenka je totiž trochu jinak střižená a hlavně každé miminko je jedinečné! 
  • nakombinujte více druhů plenek, případně se vybavte vkládacími plenkami. I když Vám můžou plenky vyhovovat, nemusí jejich savost stačit například přes noc, kdy přebalujete po mnohem delší době. 
  • nepodceňujte velikost plenkové výbavy - plenky se stanou nejvíce pranou součástí šatníku Vašeho miminka. Zkuste si představit, jak bude vypadat některé z Vašich triček, když ho budete prát obden - určitě dlouho nevydrží. Naše plenky mají větší výdrž, ale pokud chcete, aby vydržely po celou dobu, kdy je plánujete používat, určitě věnujte pozornost doporučenému počtu plenek - podrobné informace jsou pro Vás k dispozici na stránce DOPORUČENÁ PLENKOVÁ VÝBAVA
  • správná péče o plenky může prodloužit jejich životnost - máme pro Vás několik tipů, které se týkají praní a péče o plenky celkově, všechny jsme je pro Vás sepsali a najdete je na stránce PÉČE O PLENKY 
  • plenky je potřeba před prvním použitím několikrát vyprat, aby byly dostatečné savé - určitě alespoň 3x, ideálně 6x. Pokud plenky nebudou správně předepráné, nebudou dostatečně savé a můžete mít problémy s protékáním. 
  • suchý zip u svrchních kalhotek na suchý zip před každým praním schovejte pod krytky a zapněte do protizipů. Zabráníte tak tomu, aby se do něj zachytily kousky tkanin v pračce a prodloužíte tak jeho životnost.