Doporučená plenková výbava - GroVia

Při pořizování plenkové výbavy je nutné brát v úvahu několik faktorů: 

  1. jak malé je miminko, tedy jak často přebalujeme - u malých miminek budeme přebalovat častěji, cca 10-12x denně, ale nebudeme potřebovat tak velkou savost. U batolat zase není třeba měnit plenku každé dvě hodiny, vystačíme si s přebalením 6-8x denně, ale musíme počítat s většími náložemi, takže je na místě použití vkládací plenky pro zvýšení savosti. 
  2. jaké máme možnosti sušení - budeme sušit pouze na sušáku nebo je k dispozici sušička? Pokud budeme sušit prádlo pouze na sušáku, musíme přidat jeden den navíc na sušení a musíme brát v úvahu i to, jak vlhko máme doma. Při používání sušičky nemusíme pořizovat tak velkou plenkovou výbavu, protože se můžeme spolehnout na to, že plenky můžeme dát do oběhu v řádu několika hodin (praní+sušení - cca 4 hodiny).
  3. budeme používat výhradně látkové plenky nebo je budeme střídat s jednorázovými? Hodně rodičů dává na cestách přednost jednorázovým plenkám, i když ani látkování s plenkami GroVia není díky PUL vrstvě na savých jádrech složité. Navíc, na cestách můžete použít jednorázová savá jádra, která jsou vyrobená z kompostovatelných materiálů a nezatěžují životní prostředí tolik jako klasické jednorázovky.    

 


Plánujete používat pouze hybridní systém GroVia? Doporučujeme následující plenkovou výbavu: 

  • 6x - 8x svrchní kalhotky GroVia Shell – pro pohodlné praní (jednou za 3 dny) a pro prodloužení životnosti svrchňáčků je lepší mít kalhotek více, zejména pokud jsou jednovelikostní jako GroVia. V případě, že budete používat stále dokola např. troje svrchní kalhotky, je třeba počítat s tím, že jejich životnost bude o dost kratší. Navíc, pouze pokud budete mít kalhotek více, můžete vyzkoušet všechny oblíbené barvy ve variantě s patentky i na suchý zip!
  • 12x savé jádro GroVia ve variantě Bio nebo stay dry (v balení jsou 2 kusy, získáte tak 24 vnitřních částí pro snap-in-one plenku). Pokud máte k dispozici sušičku, vystačíte si i s trochu menším počtem. Savá jádra můžete doplnit vícevrstevnými plenkami - jsou skvělé a vyjdou vás levněji. 
  • 3x vkládací plenka GroVia pro zvětšení savosti plen – můžete zvolit variantu Bio nebo Stay dry. Pro malá miminka je potřebovat nebudete, ale u batolat to bude nutnost, minimálně na noční spánek nebo například delší procházky a cesty autem. V balení jsou 2 kusy, získáte tak 6 vkládaček.
  • libovolný počet jednorázových savých jader na cesty i použití doma, podle Vašich potřeb. 

Cena této plenkové výbavy se podle druhu savých jader a vkládací plenek a počtu svrchňáčků bude pohybovat v rozmezí mezi 7490 a 8300 Kč.  


Svrchní kalhotky GroVia Shell je také možné používat s ostatními druhy plen. Zejména v kombinaci s čtvercovými nebo vícevrstevnými plenkami můžete látkovat velmi levně. Tady je základní plenková výbava v případě použití plenek GroVia Prefold:

  • 4x GroVia Prefold vel. 2
  • 4x Grovia Prefold vel. 3
  • 6x svrchní kalhotky GroVia Shell 

Celková cena: 4632 Kč


Pokud se chystáte kombinovat různé druhy plenek, doporučujeme nakoupit takové množství, které Vám bude stačit zhruba na 3 - 4 dny (jako plenkové minimum se obvykle udává 24 přebalení). 

Chcete, aby Vám plenky sloužily co nejdéle? Naše tipy pro praní plenek najdete v kapitole Péče o plenky