Andrea L. - GroVia

Plenky GroVia jsem objevila na internetu při hledání těch ideálních a hned se mi líbily hlavně ze 4 důvodů:

  • jsou úzké, štíhlé
  • mají výměnné savé části, takže když se moc nepročůrá nebo nebo nepokadí, vyměním jen savou část a používám dál
  • mají krásné vzory
  • jsou rostoucí

Splnily všechno, co jsem od látkovky čekala.

Manžel mi pak ze služební cesty přivezl první kousky. Nadšení pokračovalo hned jak jsem je měla v ruce a za pár měsíců jsem si objednala další. Po zkušenostech s jinými jsem opravdu velmi nadšená jejich štíhlostí. Přes kalhoty vypadají jako normální papírové pleny. Mají fakt velmi rozkošné vzory.

 

Mají jen jednu chybu, pro mě. Bohužel mi protékají, když nepřevlékám často. Což u syna, který jakožto kluk čůrá na jedno místo dopředu je dost brzo. Mimo jiné jak syn běhá a hýbe se, tak se ta přední část savé pleny zmáčkne a tím zmenší plocha sání. Částečně jsem si poradila tím, že jsem horní část savé pleny upárala vzadu u zadečku (je dvojitá a horní část přichycená jen krátce v předu a vzadu) a teď si ji pokaždé přeložím aby byla dvojitá vpředu.To je asi nevýhoda oproti plenám AIO, kde je celá přední část savá a nic se nekrčí.

 

Trochu mě mrzí, že nejsou froté a třeba ještě z bambusu. Bambus má naprosto úžasnou sací schopnost a froté je vždy velmi měkké, a hlavně velmi dobře se zněj vymývá stolice. Tyto pleny, jejich savá část je trochu tvrdá po několika vyprání, ale to není tak na škodu jako to že mi protékají :( Nevím jak jiným maminám - nebo jestli mají jiné fígle.

 

I tak jsem došla do stavu, že když vyrazíme ven a vím, že budeme běhat dlouho a nevím kdy a kde můžu přebalit, tak dávám papírové pleny. Pokud jdeme krátce, přidám ještě další vkládací plenku z bambusu (ne GroVia). Doma jsme 100% na látkovkách. Mám v podstatě asi 6 svrchňáků a asi 20 savých jader. K tomu 2 pleny od POP-IN (ty také mají nacvakávací savou část a ještě jsou z bambusu a froté, jen ty barvičky nejsou tak super jako GroVia).

 

Nakonec musím říci, že se mi stalo s jedněmi svrchňáky, že přestože jsem dodržovala prací předpisy, vytahaly se gumičky kolem nožiček. Řešila jsem to mailem přímo s GroVia v USA a ti mi bez mrknutí oka posali nové svrchňáky! Parádní servis! :)

 

V každém případě jsem si všimla, že teď udělali i pleny pro trénovaní na nočník, což u nás už brzo bude aktuální, tak asi vyzkouším i ty, neboť jsou naprosto rozkošné!! Syn už asi měsíc velmi rád chodí na nočník, tak třeba už je užijeme :)

 

Andrea L. 

 

 

Čtěte i další recenze - najdete je na stránce Zkušenosti s plenkami